Lees voor

Webinar Astma en prikkels

Heb je astma en merk je dat je klachten soms verergeren door prikkels zoals pollen, uitlaatgassen, parfum of houtstook? Dan is dit webinar iets voor jou.

Heb je astma en merk je dat je klachten soms verergeren door prikkels zoals pollen, uitlaatgassen, parfum of houtstook? Dan is dit webinar Astma en prikkels, zo ga je ermee om op 14 april iets voor jou.

Tijdens het webinar leer je beter begrijpen waar je klachten vandaan komen en wat je zelf kunt doen om hiermee om te gaan. We leggen op een duidelijke en praktische manier uit welke prikkels er zijn en hoe je hiermee in het dagelijks leven kunt omgaan, thuis én buitenshuis.

Interesse? Ja, ik meld me aan.

Thema’s die aan bod komen:

• Het verschil tussen allergisch en niet-allergisch astma
• Mogelijke prikkels waarop je kunt reageren als je astma hebt
• Hoe je omgaat met prikkels (binnen, buiten, op je werk)
• Hoe kun je je astmamedicatie afstemmen op prikkels?
• De invloed van de seizoenen, zoals kou en vocht in de herfst en winter, hooikoorts in het voorjaar en smog in de zomer
• Keuzes maken als je last hebt van prikkels

Het webinar is bedoeld voor iedereen met astma die meer grip wil krijgen op zijn of haar klachten. De informatie is praktisch en direct toepasbaar in het dagelijks
leven. Je kunt zelf ook ‘meepraten’ door vooraf of tijdens het webinar schriftelijk je vragen te stellen.

 

De sprekers

Annelies Beukert, longarts Deventer ziekenhuis
José Brummelhuis, gespecialiseerd verpleegkundige longen Evean Zorg
Lizenka van der Meij, ervaringsdeskundige (zie foto)
Theo de Wit, ervaringsdeskundige (zie foto)

Het gesprek staat onder leiding van Pieter-Paul Hekking, longarts Franciscus Gasthuis en Vlietland

Praktische informatie

Het webinar ‘Astma en prikkels, zo ga je ermee om’ vindt plaats op dinsdag 14 april 2026, van 19.30 tot 20.30 uur. Deelname is gratis.

Dit webinar wordt georganiseerd door astmaVereniging Nederland en Davos (VND) en Longfonds. In samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT) en Long Alliantie Nederland.

Kun je niet live deelnemen aan het webinar? Je kunt het later terugkijken!

 

Ontvang de nieuwsbrief

Iedere maand staat onze nieuwsbrief vol met het laatste nieuws, ervaringsverhalen en verdiepende artikelen over astma. Ontvang jij hem nog niet? Meld je dan hieronder gratis aan.

Steun astmaVereniging Nederland en Davos

Met jouw bijdrage steun je alle 575.000 Nederlanders met (ernstig) astma. VND zet zich in voor ondersteuning van mensen met (ernstig) astma, zodat mensen met astma beter kunnen omgaan met hun aandoening en een betere kwaliteit van leven krijgen.

Doneer